Co warto zobaczyć w Bremerhaven?

Przy ujściu rzeki Wezery do Morza Północnego znajduje się Bremerhaven. Jest to największe miasto nad Morzem Północnym. Nie ma tutaj zbyt wiele zabytków, gdyż miasto bardzo ucierpiało podczas II wojny światowej. Niemniej jest kilka bardzo ciekawych miejsc, dla których warto je odwiedzić.

Przy grobli rzeki Wezery rozciąga się dość rozległa plaża (w sezonie płatna). Tuż obok znajduje się Niemieckie Muzeum Morskie ze statkami muzealnymi, Muzeum Historyczne Bremenhaven oraz Klimathaus, który z sąsiadującym obok hotelem Sail City wygląda jak ogromny statek. Wizyta w Klimathaus Bremerhaven 8° to niezwykła przygoda i ciekawe doświadczenie.

Co warto zobaczyć w Bremerhaven
Klimathaus Bremerhaven 8°

Wzdłuż ósmego stopnia długości geograficznej przemierza się pięć kontynentów i dziewięć miejsc. Śladami podróżnika Alexa Wernera znajdziemy się między innymi na Sardynii, Saharze, Antarktydzie czy Samoa. To również podróż śladami zmian klimatycznych na ziemi od naturalnych przyczyn po zmiany spowodowane przez człowieka. Na dachu z platformy widokowej można popatrzeć miasto i port.

Co warto zobaczyć w Bremerhaven
Klimathaus Bremerhaven 8°
Klimathaus Bremerhaven 8°
Co warto zobaczyć w Bremerhaven
Bremerhaven widok z mostu

Nieco dalej znajduje się Zoo am Meer z Akwarium Morza Północnego, gdzie można obserwować liczne zwierzęta polarne, żyjące w wodzie oraz związane z tradycją żeglarstwa w Bremerhaven.

Oprócz tego można zobaczyć zabytkową latarnię morską Simon Loschen z 1852 r. w stylu późnoniemieckiego gotyku ceglanego. Jest to najstarsza latarnia na niemieckim stałym lądzie. Na północnym molo stoi wysoki na prawie 20 metrów semafor. Ten zabytek techniki z 1893 r. wskazywał siłę i kierunek wiatru przepływającym statkom.

Bremerhaven – semafor

Na Willy-Brandt-Platz w miejscu jednego z dawnych doków, znajduje się pomnik emigranta, który przypomina o milionach Europejczyków, którzy wyemigrowali do Ameryki przez Bremerhaven. W tym celu w 2005 r. otwarto Niemieckie Centrum Emigracji znajdujące się w historycznym miejscu – Nowym Porcie, które ukazuje kilkusetletnią historię emigracji niemieckiej i europejskiej.

Co warto zobaczyć w Bremerhaven
Pomnik emigranta

Dziękuję, że odwiedziłeś/odwiedziłaś moją stronę. Jeżeli spodobał Ci się mój wpis, zachęcam do jej polubienia.

Zaprasza również do odwiedzenia:

Co warto zobaczyć w Cuxhaven?

Co warto zobaczyć w Helgoland?

Leave a Reply