O mnie

Witaj na moim blogu 🙂

Cieszę się, że poświęciłeś/poświęciłaś swój czas, aby tu zajrzeć.

O mnie

Mam na imię Iwona. Pochodzę z małego miasteczka w zachodniej części Polski. Obecnie od kilku lat mieszkam i pracuję w Niemczech w Dolnej Saksonii. Odkąd pamiętam  w moim życiu podróże były czymś bardzo ważnym, co sprawiało mi niezwykłą radość. Początkowo poznawałam i zwiedzałam to co najbliżej mnie – Polskę. Duże aglomeracje miejskie, małe klimatyczne miasteczka i malownicze wioski. Narodowe parki, szlaki turystyczne – nie tylko te górskie, wreszcie dłuższe trasy rowerowe takie jak: wzdłuż wybrzeża czy wokół mazurskich jezior.

Każde miejsce wyjątkowe, niepowtarzalne, posiadające własną historię. Potem przyszedł czas na wycieczki zorganizowane z biurami podróży – głównie objazdowe. Możliwość zobaczenia bardzo dużo w niedługim czasie. Fajna sprawa, jednak taka masowa turystyka nie do końca dawała mi wewnętrzną satysfakcję. Po jakimś czasie pojawił się pomysł… a może by tak samemu zorganizować wycieczkę. Zobaczyć mniej popularne i uczęszczane miejsca, nawet te, o których nie mówią przewodniki. Odkrywać miasta we własnym tempie, odnaleźć to co jest w nim wyjątkowe.  Coraz częściej przeglądałam strony przewoźników, sprawdzałam bazę noclegową, odległość lotnisk od centrum miasta, komunikację itp.

Od kilku lat samodzielnie organizuję wycieczki po Europie dla siebie, moich bliskich i przyjaciół. Sprawia mi to wiele przyjemności.  Chociaż nie mam możliwości rzucić wszystkiego i ruszyć w wielką podróż po świecie, to często wyszukuję okazję aby pojechać w miejsce, w którym jeszcze nie byłam. Podróż jest moją pasją, z której nie jestem w stanie zrezygnować. Oprócz podróżowania lubię fotografię i gotowanie.

Pomysł na prowadzenie bloga chodził za mną od dawna i mimo, że nadal nie dysponuję zbyt dużą ilością wolnego czasu, to właśnie teraz jest ten moment na jego realizację.  Chwile spędzone w podróży są bardzo ulotne i z biegiem lat pamięta się coraz mniej szczegółów. Dlatego chciałabym podzielić się tutaj moimi przemyśleniami i spostrzeżeniami.

Być może zawarte tutaj wpisy zainspirują Cię  do kolejnej podróży.